Anna Kudyba

unnamed Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi-Sławskiej Lipczyńskiej w Poznaniu. Będąc uczennicą szkoły baletowej uczestniczyła w wielu warsztatach tańca m.in. w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Bytomiu.
W 2009 roku ukończyła 5-letnie studia magisterskie na Wydziale Pedagogika Baletowa na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia te są jedynymi takimi studiami w Polsce. Po obronie pracy uzyskała tytuł Magistra Sztuki.  Wykształcenie to pozwala nauczać tańca we wszystkich Państwowych Szkołach Baletowych w Polsce.
Już w trakcie studiów zajmowała się pracą z dziećmi i młodzieżą. Po ukończeniu studiów była instruktorem tańca między innymi w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej Matecznik – Mazowsze. Od momentu założenia swojej szkoły tańca i baletu „Anna” oddaje się w pełni prowadzeniu zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Ukończone kursy:
-Duńska Szkoła Tańca Klasycznego Augusta Bournonville’a prowadzony przez prof. Tomasa Lund, I-szy tancerz i pedagog Królewskiego Baletu w Kopenhadze,
-Petersburska Szkoła Tańca Klasycznego prowadzony przez prof. Ludmiłe Sierieżnikowa, profesor Akademii Kultury w Sankt Petersburgu,
-Techniki wspomagające taniec- pilates, barre a terre i streching prowadzony przez Anne Grabke-Szpilman, solistka baletu J. Neumeiera oraz pedagog Królewskiego Baletu w Sztokgholmie.
-Tańce Węgierskie prowadzone przez Zsolt Juhasz tancerz, choreograf oraz Katalin Bonifert- tancerka i repetytor baletu.
-Tańce Rosyjskie prowadzone przez Anatolij Borzow.
Od 2004 roku jest tancerką z obowiązkiem śpiewu w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Z zespołem koncertuje w kraju jak i za granicą – m.in. Francja, Niemcy, Szwecja, Belgia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Rosja, Brazylia, Izrael, Stany Zjednoczone oraz Kanada.

 

Karolina Rabiega

unnamed Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Certyfikowana instruktorka tańca sportowego ze specjalizacją taniec klasyczny oraz instruktorka stretchingu. Laureatka IV miejsca I Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Dla Najmłodszych we Wrocławiu i finalistka XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Po ukończeniu szkoły związana była m.in. z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Zespołem Pieśni i Tańca „Warszawianka”, Baletem Dworskim „Cracovia Danza”. Współpracowała także z grupą Show Burlesque Dance oraz Mazury Dance Company of the polish YMCA w Londynie. Obecnie tancerka Warsaw Ballet. Występowała między innymi na deskach Opery Bałtyckiej, Teatru Miniatura, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Teatru IMKA, Teatru Ludowego w Krakowie.
Od 8 lat prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a od niedawna także technikę tańca na pointach oraz stretching. Obecnie związana z Bielańskim Ośrodkiem Kultury, z którym przygotowuje występy grupy baletowej.